Diagnostyka i leczenie zawrotów głowy i zaburzeń równowagi

A A A

 

Typowe historie pacjentów:

1Kiedy kładę się spać bardzo mi się kręci w głowie, wszystko dookoła mnie wiruje. Boje się zmienić pozycję w łóżku. Wszystko musze robić powoli bo boje się tego kręcenia. – to dosyć częste słowa pacjentów cierpiących na położeniowe zawroty głowy. Konieczne jest przeprowadzenie wnikliwej obserwacji i wykonanie odpowiednich manewrów do potwierdzenia diagnozy . Wyleczenie jest możliwe w ponad 95% przypadkach.
 

2Byłem u wielu specjalistów, po co mi kolejny? Takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi. Pacjenci często mają również zrobione wiele badań, ale efektu leczenia nie widzą od wielu lat, niektórzy pogodzili się nawet z myślą że tak już musi być.
Tych którzy przyjdą czeka niespodzianka, nigdy nie mieli takich badań i takich testów nie mówiąc już o rehabilitacji więc może warto spróbować.
 

3Zawroty głowy mam już od wielu lat czy można mi jeszcze pomóc? TAK ! Nigdy nie jest za późno na podjęcie leczenia ponieważ efekty leczenia nie zależą od długości trwania choroby.
 

4Mam 88 lat kręci mi się w głowie, boje się wyjść z domu. To problem wielu starszych ludzi. Niestety nie ma możliwości wizyt domowych (ze względu na sprzęt który wykorzystujemy) i potrzebna jest pomoc rodziny lub przyjaciół aby taką osobę przyprowadzić do nas. Taka inicjatywa bardzo się opłaca ponieważ możliwe jest usprawnienie osób w każdym wieku i poprawę ich samodzielności a co za tym idzie mniejsze obciążenie dla osób opiekujących się osoba starszą.
 

5Boję się że zakręci mi się w głowie. Pobieram leki przeciwlękowe, nie zawsze pomagają. Pacjenci, u których wystąpiły zawroty głowy mogą wpaść w pułapkę leku i po jakimś czasie kierują się do lekarza psychiatry. Zdarza się nawet że otoczenie potencjalnie zdrowej osoby nie wierzy że może się komuś tak kręcić w głowie że się boi. Znalezienie problemu i odpowiednie leczenie zdejmuje jednocześnie lęk z pacjenta i przywraca mu komfort życia.